Obliba vína v plechovkách stoupá v Čechách i USA

Podle výsledků prodejů je zřejmé, že obliba vína v plechovkách má u spotřebitelů stoupající tendenci. A to jak ve Spojených státech amerických, tak v České republice. Své zákazníky však získává hlavně a převážně mezi mladými lidmi.

Vnímání vína v plechovkách je rozdílné hlavně mezi mladší a starší generací, přičemž starší generace zákazníků i vinařů na novém trendu nevidí nic přínosného. Validní argumenty však ke svým pocitům přidávají jen málokdy, jejich negativní postoj k vínu v plechovce tedy často pramení jen z jejich osobních pocitů a předsudků. Vínu v plechovce často nedají ani šanci.

Zato mladší generace ve vínu v plechovce spatřuje hned několik výhod oproti klasické skleněné láhvi, kterých jsou si jeho výrobci dobře vědomi. Jde například o lepší skladnost a váhu. Dále je to například rychlejší vychlazení a v neposlední řadě také bezkonkurenční ekologičnost obalu, jelikož recyklace plechovek je bezztrátová. V České republice však dosud recyklace nápojových plechovek nefunguje, byť v mnoha evropských zemích se jedná o běžný standart, navíc rozšířený o vratnou zálohu, která veřejnost motivuje k třídění nápojových plechovek.

Do projektu se aktivně zapojili

Partneři projektu

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Zavřít Více informací